SYMI ve KOS ADASI

SYMI ve KOS ADASI

SYMI ve KOS ADASI

Konaklama : SYMI ADASI’NDA ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 189€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

<<< K A Ç I R I L M A Z  F I R S A T >>>

 

- - - Türkiye’de Yine Bir İlk, Hafta Sonuna Özel Symi ve Kos Adası Turu - - -


<<< Ege’nin Su Perisi ''SYMI ADASI'' Sizleri Bekliyor >>>

 

 * * * SYMI ve KOS ADASI * * *

 

 

07 - 08 Eylül |  21 - 22 Eylül (Sadece İki Tarihe Özel)

 

 

Yunan Adaları Turlarında İlklere İmza Atan Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde...

...

 

CUMARTESİ / EGE’NİN SU PERİSİ SYMİ ADASI ve GÜNEY SYMI’DE PANORMITIS MANASTIRI

Sabah 03.15’de Mavişehir Egepark Önü, 03.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 03.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 04.00’de Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın düzenlediği “Ege Denizinin Su Perisi; Symi Adası ve Hipokrat’ın Adası Kos”  gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Doğu Ege adalarının en güzel adası Symi  Adası’na gitmek için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz. 

Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız Symi Adası’nda gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra adanın mimari harikalarını tanımak için gezimize başlıyoruz. İlk olarak Saat Kulesi, İtalyan işgali yıllarından kalma oryantalist üsluptaki Belediye BinasıTarihi Taş KöprüMihalakis Heykeli ve de yüzlerce neoklasik tarzda inşa edilmiş Symi Evleri’ni yakından tanıyoruz. Yunanistan’ın en keyifli adasında kent turumuzu yaptıktan sonra arzu eden konuklarımızla (extra) Symi’nin ve Yunanistan’ın en büyük manastırlarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için adanın güneyine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde 15.yy.dan beri ayakta duran Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz. Daha sonra Symi merkeze dönerek bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve Symi mutfağının eşsiz tatlarını tatma şansı yakalıyoruz. Bu esnada dünyaca ünlü Symi karidesi, midye saganaki ve retsina şarabı gibi yöresel tatları keşfediyoruz. Yemekten sonra rehberimizin gemi kalkış saatine kadar bizlere verdiği serbest zamanda adanın arka sokaklarında keşif turuna çıkıyor ve Symi süngeri, Symi bademi, Symi balı ve katsiki peyniri gibi yöresel ürünlerden satın alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Symi mimarisini yansıtan otantik stildeki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla yöresel tatların sunulduğu güzel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

PAZAR / HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK VE MEGA KOS TURU

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Ege’nin en güzel adalarından biri olan Kos’a doğru yol alıyoruz. Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan bu güzel adada ilk olarak rehberimiz eşliğinde ada merkezini geziyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos Adası Merkez Turu’nu tamamladıktan sonra arzu eden konuklarımızla ekstra olan “Kos Adası Keşif Turu” için yola çıkıyoruz. İlk olarak Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’nden geçerek şaraptan, peynire, baldan, reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı butik bir şarküteriye konuk oluyoruz. Burada hem tadım yapıyor hem de yöresel ürünlerden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nda geçirdiğimiz dolu dolu bir kültür, doğa ve eğlence turunun ardından Kos’a veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz 

 

 

* Bu tur programı Sanat Tarihçi - Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş'in 20 yılı aşkın bir süredir, rehberlik, sanat tarihi, arkeoloji ve karşılaştırmalı tarih alanlarında yürüttüğü bilimsel ve akademik çalışmalarının ürünüdür. Tur başlığının ve programının taklit edilmesi ya da kısmen kullanılmasında Fatih M. Aygüneş'in ve FMA TRAVEL'ın her türlü yasal hakkı saklıdır.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SYMI ADASI’NDA ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

< BODRUM – SYMI FERİBOT ULAŞIMI

< SYMI – KOS FERİBOT ULAŞIMI

< KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< SYMI ADASI MERKEZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

< LİMAN VERGİSİ ( 1 EURO )

 

KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

  İZMİR – BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 30 EURO )

  SYMI ADASI KEŞİF TURU ( PANORMITIS MANASTIRI – SEYİR TERASI – GÜNEY SYMI ) ( 30 EURO )

  KOS ADASI KEŞİF TURU ( 30 EURO )

 

*** 90 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

 YALNIZCA 36 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

03.15’de Mavişehir Egepark Önü

03.30’da Karşıyaka Anıt Önü,

03.45’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

04.00’da Üçkuyular OPET