Günübirlik SYMI ADASI TURU

Günübirlik SYMI ADASI TURU

Günübirlik SYMI ADASI TURU

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 89€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

<<< K A Ç I R I L M A Z  F I R S A T >>>

 

- - - Türkiye’de Yine Bir İlk, FMA TRAVEL ile Symi Adası Günübirlik Turu - - -


<<< Ege’nin Su Perisi Sizleri Bekliyor >>>

 

 * * * Günübirlik SYMI ADASI * * *

 

 

07 Eylül CUMARTESİ |  21 Eylül CUMARTESİ  (Sadece İki Tarihe Özel)

 

 

Yunan Adaları Turlarında İlklere İmza Atan Sanat Tarihçisi ve Ülkesel Rehber 'Fatih M. AYGÜNEŞ' Rehberliğinde...

...

 

Sabah 03.15’de Mavişehir Egepark Önü, 03.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 03.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 04.00’de Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra Türkiye’de ilk kez FMA TRAVEL’ın düzenlediği “Ege Denizinin Su Perisi; Symi Adası” günübirlik gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamladıktan sonra Doğu Ege adalarının en güzel adası Symi  Adası’na gitmek için Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz. 

 

Sabahın en güzel saatlerinde ulaştığımız Symi Adası’nda gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra adanın mimari harikalarını tanımak için gezimize başlıyoruz. İlk olarak Saat Kulesi, İtalyan işgali yıllarından kalma oryantalist üsluptaki Belediye BinasıTarihi Taş KöprüMihalakis Heykeli ve de yüzlerce neoklasik tarzda inşa edilmiş Symi Evleri’ni yakından tanıyoruz.

 

Yunanistan’ın en keyifli adasında kent turumuzu yaptıktan sonra Symi’nin ve Yunanistan’ın en büyük manastırlarından biri olan Panormitis Manastırı’nı ziyaret etmek için adanın güneyine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Symi Adası’nın çatısında verdiğimiz ilk molada Horio, Gialos ve Pedi yerleşimlerinin tümünü bir arada fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Daha sonra ulaştığımız Panormitis Sahili’nde 15.yy.dan beri ayakta duran Panormitis Manastırı’nı, Ana Kilisesi’ni ve görkemli müzelerini yakından tanıyoruz.

 

Daha sonra Symi merkeze dönerek bir Yunan Tavernası’na konuk oluyor ve Symi mutfağının eşsiz tatlarını tatma şansı yakalıyoruz. Bu esnada dünyaca ünlü Symi karidesi, midye saganaki ve retsina şarabı gibi yöresel tatları keşfediyoruz. Yemekten sonra rehberimizin gemi kalkış saatine kadar bizlere verdiği serbest zamanda adanın arka sokaklarında keşif turuna çıkıyor ve Symi süngeri, Symi bademi, Symi balı ve katsiki peyniri gibi yöresel ürünlerden satın alma şansı yakalıyoruz.

 

Gün sonunda bizleri Bodrum’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz 

 

 

* Bu tur programı Sanat Tarihçi - Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş'in 20 yılı aşkın bir süredir, rehberlik, sanat tarihi, arkeoloji ve karşılaştırmalı tarih alanlarında yürüttüğü bilimsel ve akademik çalışmalarının ürünüdür. Tur başlığının ve programının taklit edilmesi ya da kısmen kullanılmasında Fatih M. Aygüneş'in ve FMA TRAVEL'ın her türlü yasal hakkı saklıdır.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.


* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 

 

       

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< İZMİR – BODRUM - İZMİR KARA YOLU ULAŞIMI

< BODRUM – SYMI – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< SYMI ADASI MERKEZ TURU

< SYMI ADASI KEŞİF TURU

  ( PANORMITIS MANASTIRI – SEYİR TERASI – GÜNEY SYMI )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

< LİMAN VERGİSİ ( 1 EURO )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

03.15’de Mavişehir Egepark Önü

03.30’da Karşıyaka Anıt Önü,

03.45’de Alsancak Garı FMA TRAVEL Ofisi önü,

04.00’da Üçkuyular OPET